Sındırgı Veteriner Mikroçip

Sındırgı Veteriner Mikroçip

 

Bakımlarını üstlendiğimiz evcil hayvanlarımızın güvenliği ve sağlığı bizim için önemlidir. Düzenli olarak yapılan veterinerlik kontrolleri onların sağlığı ve mutluluğu için gereklidir. Son yıllarda çok daha geniş imkânlarla hizmet veren kliniklerde, düzenli kontroller ve acil müdahale işlemleri çok daha hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Günümüzün modern veterinerlik uygulamalarından biri de mikroçiplerdir.


Evcil hayvanların gerekli görüldüğünde bakılacağı birer kimliği vardır. Bunun yanında sahipleri evcil hayvanlar için isminin yer aldığı özel tasmalar kullanırlar. Kimliklerin her an yanımızda olmaması ya da tasmaların çalınması veya kaybolması durumlarına karşı, çok daha sağlıklı bir çözüm olan mikroçipler giderek yaygınlaşmaya başlamıştır. Özellikle Avrupa Birliği, seyahatlerde evcil hayvanlarda mikroçip bulunmasını yasal bir zorunluluk haline getirmiştir. Bu yöntem, kayıp hayvanların tespit edilmesi veya terk edilen hayvanların sahiplerinin ceza alabilmesi için de son derece yararlı görülmektedir.


Mikroçipler, evcil hayvanlarda birer kimlik görevi gören aparatlardır. Oldukça küçük boyutlardaki bu mikroçipler, uygulandığı evcil hayvan üzerinde herhangi bir rahatsızlık oluşturmaz. Mikroçip içerisinde özel olarak kodlanmış rakamlar bulunmaktadır. Bu rakamlar, bakımını üstlendiğimiz dostlarımızla ilgili bilinmesi gereken özellikleri taşımaktadır. Aynı kodlamanın başka bir evcil hayvanda olmaması için tüm bilgiler kayıt altına alınır, veri tabanında depolanır.

 

İlgili Resimler

Öne Çıkarılanlar

Kedi aşıları ön

Halk arasında i&cced

Kliniğimizde operasy